
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 500 V |
| RoHS | Compliant |
| Max Current Rating | 3 A |
| Hold Current | 150 mA |
| Time to Trip | 6 s |
| Trip Current | 300 mA |
| Maximum Resistance 1 Hour (R1max) | 15 Ω |
| Minimum Resistance Initial (Rmin) | 5 Ω |
Stock: 363
Distributors
pcbx
Unit Price$0.42384
Ext.Price$0.42384
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.42384 | $0.42384 |
| 10 | $0.33610 | $3.36100 |
| 25 | $0.30612 | $7.65300 |
| 50 | $0.27882 | $13.94100 |
| 100 | $0.25395 | $25.39500 |
| 300 | $0.24320 | $72.96000 |
| 500 | $0.23290 | $116.45000 |
| 1000 | $0.22087 | $220.87000 |
